زدن آسپرین پروتئین دانشمندان اخبار پزشکی

زدن: آسپرین پروتئین دانشمندان اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار بین الملل آمریکا در نشست سوچی شرکت نمی‌کند

آمریکا اعلام کرد که در نشست گفت‌وگوی ملی سوریه به میزبانی شهر سوچی روسیه شرکت نمی‌کند.

آمریکا در نشست سوچی شرکت نمی‌کند

آمریکا در نشست سوچی شرکت نمی کند

عبارات مهم : روسیه

آمریکا اعلام کرد که در نشست گفت وگوی ملی سوریه به میزبانی شهر سوچی روسیه شرکت نمی کند.

به گزارش ایسنا به نقل از تاس، ماریا اولسون، سخنگوی سفارت آمریکا در روسیه امروز (دوشنبه) اعلام کرد که واشنگتن در نشست مذاکرات ملی سوریه در سوچی شرکت نخواهد کرد.

آمریکا در نشست سوچی شرکت نمی‌کند

وی افزود: کمیته مذاکرات سوریه اعلام کرده است که در این نشست شرکت نخواهد کرد و توجهی به تصمیمات مربوطه نخواهد داشت.

این سخنگو گفت: تمرکز جمعی ما باید همچنان مبتنی بر فرآیند سازش سیاسی به رهبری شرکت ملل متحد در ژنو باشد.

آمریکا اعلام کرد که در نشست گفت‌وگوی ملی سوریه به میزبانی شهر سوچی روسیه شرکت نمی‌کند.

اولسون خاطرنشان کرد: ما همچنان به همکاری خود با شرکت ملل متحد و دیگر جناح ها از جمله روسیه ادامه خواهیم داد تا تمامی تلاش ها جهت پیشبرد مسیر سیاسی مطرح شده است در قطعنامه ۲۲۵۴ و بیانیه یکسان ترامپ و پوتین مورد حمایت قرار گیرد.

وی تأکید کرد، آمریکا همکاری بسیار نزدیکی با شرکت ملل متحد، کشورهای هم نظر، روسیه و کمیته مذاکرات سوریه دارد تا اطمینان حاصل کند که مطابق با قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت، امور مربوط به ایجاد و تعیین ساختار، ترکیب و اختیارات کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو از سوی تمامی جناح ها مورد توجه قرار می گیرد.

این سخنگوی سفارت واشنگتن در مسکو گفت: آنتونیو گوترش، دبیرکل شرکت ملل متحد با رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا صحبت کرده و ما متوجه تصمیم او هستیم که بر مبنای تعهد به عمل آمده از سوی روسیه به دبیرکل در رابطه با نشست ژنو و اختیارات شرکت ملل، نماینده خاص خود در امور سوریه را به نشست سوچی اعزام می کند.

آمریکا در نشست سوچی شرکت نمی‌کند

پیش تر خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد، استفان دی میستورا، فرستاده شرکت ملل به سوریه وارد سوچی شد. وی در رأس کمیته قانون اساسی خواهد بود که در نشست سوچی تشکیل خواهد شد.

این در حالی است که بعضی شرکت کنندگان عملاً شب گذشته وارد سوچی شدند و بقیه شرکت کنندگان نیز امروز (دوشنبه) وارد می شوند. حدود ۱۶۰۰ سوری در این کنفرانس شرکت دارند.

آمریکا اعلام کرد که در نشست گفت‌وگوی ملی سوریه به میزبانی شهر سوچی روسیه شرکت نمی‌کند.

براساس اسناد فاش شده، طرف های اداری جهت کنفرانس مذاکرات ملی مشمول بر ۴۳ عضو است به طوریکه شش کمیته در قالب کنفرانس گفت وگوی ملی تشکیل خواهد شد که مشمول بر این کمیته ها یعنی کمیته تشکیلاتی، ریاستی، تفویض، کمیته عالی، کمیته شمارش آرا و کمیته قانون اساسی هست. کمیته قانون اساسی از بااهمیت ترین کمیته هاست که قرار است چهار عضو داشته باشد دو عضو آن احمد الکزبری و اشواق عباس از اعضای پارلمان سوریه هستند.

کمیته تشکیلاتی مشمول بر هشت عضو است که قرار است مشمول بر کمیته عالی با ۱۴ عضو باشد.

آمریکا در نشست سوچی شرکت نمی‌کند

واژه های کلیدی: روسیه | سوریه | آمریکا | مذاکرات | قانون اساسی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs